A közös szenvedély
A közös szenvedély izgalmas és fordulatos, néhol krimibe hajló módon avatja be a nézőt a szövetség történetének eseményeibe. A film, a szövetség három meghatározó elnöke Jules Rimet, Joao Havelange és Joseph S. Blatter munkásságán keresztül mutatja be, hogy a FIFA miként lett világméretű szervezet, és milyen áldozatok árán kerültek négyévente – 1942-őt és 1946-ot leszámítva – megrendezésre a labdarúgó világbajnokságok, rajongók százmillióinak kedvenc sporteseménye.
Néhány, a labdarúgást szenvedélyesen szerető eltökélt szakember a 20. század elején összefog egy közös cél érdekében: hogy létrehozzák a Nemzetközi Labdarúgó szövetséget, amely összefogja, képviseli az érdekeit az akkor még formálódó labdarúgó sportágnak. Az ambícióik mellett a kezdeti nehézségek ellenére is kitartva, a legendás Jules Rimet vezetésével megalakul a Fédération Internationale de Football Association, ma ismert nevén a FIFA. Az alapítók erőfeszítései nyomán 1930-ban megrendezésre kerül az első Labdarúgó Világbajnokság Uruguayban, és útjára indul egy olyan sikertörténet, amely mára a világ legismertebb sportjává tette a labdarúgást, melynek világbajnokságai az Olimpiák népszerűségével vetekszenek.
A film izgalmas és érdekfeszítő módon, számos egzotikus helyszínt felvonultatva mutatja be a FIFA alapításának körülményeit, a szövetség formálódásának és világméretűvé válásának eddig el nem mondott titkait. A világbajnokságok archív felvételeivel gazdagon illusztrált nagyszabású történet nem csak a labdarúgás szerelmesei számára jelent kiváló moziélményt.