dokumentumfilm
A Hold sötét oldala
Még több mint 50 évvel az Apollo-missziók után is a Hold varázsa körül leng minket. A páratlan űrkutatási eredmények folyamatosan új megvilágításba helyezik ismereteinket erről a titokzatos égitestről. 2019 januárjában egy kínai űrszonda landolt a Hold Földről nem látható oldalán, egy tudományos bravúr, ami újra a figyelem középpontjába állította a Holdat. De mi lehet a célja egy ilyen utazásnak? Talán az ásványkincsek jobb megértése és kitermelése? Vagy telepes kolóniák létrehozása a Holdon, még mielőtt a Marsra költöznénk? A Hold egyfajta ugródeszkává válik, amely elvezet minket a mélyűrbe?
Magyar hangja
Miből fakad a magyarok szinkronimádata, miért preferáljuk a hazai változatokat az eredeti, feliratos formátum helyett? Hogyan készülnek a szinkronizált filmek, milyen kihívásokat tartogat a szinkronkészítés a színészek és szakemberek számára? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ az egészestés dokumentumfilm, amely azt is vizsgálja, hogy miképp vált a magyar kultúrörökség és kultúrkincs részévé a szinkronizálás és néhány emblematikus magyar szinkron.
A nagy napom
A nagy napom egy gyerekekről szóló kalandfilm, amely tiszteleg a gyermekek kitartása és elkötelezettsége előtt, miközben felhívja a figyelmet az oktatás, a tanulásba fektetett energia fontosságára is.
Az univerzum története
A háromszoros Oscar-jelölt Terrence Malick (Az őrület határán, Az élet fája) új alkotásának világpremier a világ legrégebbi filmfesztiválján, a Velencei Nemzetközi Filmfesztivál versenyprogramjában mutatták be, ahol az alkotás az Arany Oroszlánért versengett. A spirituális témákra fogékony rendező saját elmondása szerint közel negyven évet dolgozott Az Univerzum történetén, aminek elkészültével élete egyik legnagyobb álmát valósította meg. A film ötletével Malick a hetvenes években állt elő először, és el is kezdődött a megvalósítása, azonban a rendező akkor nem fejezte be a filmet.
Soul Exodus
A film középpontjában a The Brothers Nazaroff hagyományos klezmerzenét játszó alkalmi formáció tagjai állnak. A dokumentumfilmben az amerikai születésű zenészek – Michael Alpert, Dan Kahn, Psoy Korolenko, Bob Cohen, Jake Shulman-Ment – a klezmeren keresztül keresik gyökereiket, önmagukat, zsidó identitásukat. A Soul Exodus szereplői egyfajta fordított exodusként kelnek útra: hajóval utaznak nyugatról keletre, Montrealból New York, Párizs, Berlin, Budapest, Nagyvárad érintésével jutnak el Besszarábiába, Moldovába.
Utam az iskolába
Az Utam az iskolába megkapó dokumentumfilm olyan távoli országok kisdiákjairól, akiknek már az iskolába eljutás is valóságos kihívás, igazi kaland. A film a francia Oscarnak számító César-díjátadón tavaly elnyerte a legjobb dokumentumfilm díját, és tucatnyi filmfesztiválon való szereplés után jut most el a magyar mozikba.