A küszöbön álló második világháború a legendás Savoyt sem kíméli
A Savoy folytatása 1936-ban veszi fel a szálat. Violet, a tekintélyes és jómódú Savoy család örököseként átveszi nagyapja feladatát, és igazgatónőként a Hotel Savoy vezetésébe kezd. A fiatal, független nő mindig is szabad írói életre vágyott, így a soha véget nem érő hétköznapi teendők és a sokakért vállalt felelősség súlyos teherként nehezedik rá. Emberpróbáló helyzetét az önvád szinte elviselhetetlenné teszi: bűntudat kínozza amiatt, hogy szeretője, John az öngyilkosságba sodródott. És ez még csak a kezdet…
A Savoy volt az első olyan deluxe szálloda Londonban, amely új mércét állított fel a luxus, a kényelem és a szolgáltatások terén, melyekről a szállodai világban korábban soha nem hallottak. Mint az első ilyen típusú londoni szálloda, vonzotta a gazdagokat, a hírességeket, sőt a hírhedteket is; történeteik az évtizedek során megsokasodtak, és részévé váltak e valóban egyedülálló hotel legendájának.
Carroll Gibbons és Frank Sinatra
Egy fiatal amerikai zongorista, Carroll Gibbons 1924-ben érkezett a Savoyba, abban a reményben, hogy csatlakozhat a Savoy Orpheans csapatához. Végül ő lett a The Savoy valaha volt leghíresebb zenekarvezetője. Gibbons a megújult Savoy Hotel Orpheanst vezette 1931-ben, egészen 1950-ig, majd 1954-ben bekövetkezett haláláig a szórakoztatóipar igazgatója volt. 1962-ben Frank Sinatra állandó vendégként Londonba érkezett, hogy felvegyen egy tíz dalból álló albumot, „Sinatra Sings Great Songs From Great Britain” címmel. A 7. szám a „Garden in the Rain”, tisztelgés a legendás zenekarvezető előtt, Sinatra kedvenc londoni szállodájában.
További érdekesség, hogy korábban a Savoy volt az első olyan londoni szálloda, amelyben az emeletek között elektromos liftek surrantak, és az egyik első, ahol a vendégeket saját fürdőszoba várta. Itt festette meg Monet a szobájából a Temzét, étkeztek itt koronás fők, miniszterelnökök és kormánytagok, és itt találták fel a péche Melba pohárdesszertet.
Az előző könyvhöz hasonlóan itt is három részre oszlik a cselekmény, melynek középpontjában a már nem olyan naiv Violet áll. A személyes válságból egy romantikus találkozás mutatja a kivezető utat, és jövője hamarabb bontakozik ki előtte, mint gondolta volna: elfogadja Omar de la Durbolliere, francia arisztokrata meghívását a berlini olimpiára, ahol sötét és aggasztó jelek árulkodnak a világban zajló változásokról, a közelgő háborúról, melyek aztán a híres Savoyban is megmutatkoznak. Violet kénytelen szembenézni ezekkel, és küzdeni ellenük.
A családregény-sorozat második része folytatja a világ egyik leghíresebb szállodájának történetét a 20. század harmincas éveiből, hogy teret engedjen a következő kötetnek, amely az Egy dinasztia titkai alcímet kapta.