interjú

Csábító nyári szabadtéri programok Siófokon - a nagy múltú Kálmán Imre Szabadtéri Színpad

A Balaton legmodernebb és legnagyobb befogadóképességű (1576 férőhely) szabadtéri előadóhelye az idei nyáron számos előadással és koncerttel várja mindazokat, akik egy üde nyári kulturális felfrissülésre vágynak. Kiss Lászlóval, a Kálmán Imre Művelődési Központ igazgatójával beszélgettünk.

Tovább

Reviczky Gábor: „Örülök, hogy végre lazíthatok”

Normál körülmények között Reviczky Gábor ebben a színházi évadban négyféle színházi előadásban játszana. Ezzel szemben mostanában „csak” a képernyőn láthatjuk, igaz, ott több műsorban is. Az RTL Klub sikersorozatában, A mi kis falunk-ban Pajkaszeg közkedvelt állatorvosaként remekel, míg a közmédia ismeretterjesztő és kulturális csatornáján két tematikus sorozat is fűződik a nevéhez. Mint mondja, a bezártságot abszolút jól viseli, sőt, „friss nyugdíjas” színészként a mögötte álló sűrű évtizedek után kifejezetten élvezi, hogy most kedvére pihenhet.

Tovább

Hegedűs D. Géza: „Színház nélkül létezni nagyon nehéz”

A dzsungel könyve című musical rendezőjeként Hegedűs D. Géza ma is jó szívvel idézi fel a Pesti Színházban futó legendás előadás születését, valamint az 1996-os bemutatóját. Ezért is várja örömteli izgalommal a VígSTREAMház közvetítését, amikor is a méltán nagy sikerű zenés darab 25 éves születésnapja alkalmából csendülnek fel a jól ismert dallamok. Emellett persze másról is beszélgettünk, úgyhogy Maugli mellett Lear király is szóba került, no meg a művész úr optimista elképzelése szerinti áprilisi premier, már közönség előtt...

Tovább

Makranczi Zalán: "Mindenki először tegye rendbe a saját életét!"

Makranczi Zalán előadó, színész és szinkronszínész, utoljára a Vörösmarty Színház művésze. Öt éve szabadúszó rengeteg szereppel, és filmmel a háta mögött, jelenleg is igen aktív. Lehet vele találkozni komédiában, drámában, filmsorozatban, musicalben, dokudrámában, és önálló előadással is fellép. A népszerű színészt a függetlenségről, aktuális munkáiról kérdeztem.

Tovább

Perjés János: "Rendszeresen szembeúszom az árral!"

Perjés János már 9. éve "neveli" gyermekét, a Spirit Színházat. Az alapító-igazgató korábban a Nemzeti Színház tagja volt és mint mondja - ha "ott marad, sosem éri el azokat a célokat, amelyek miatt most a Spirit létezik". A színház létrejöttéről, új darabokról és kedvenc szerepeiről is beszélgettünk vele.

Tovább

Tassonyi Balázs: „Egy színész soha nem tud a szakmájáról teljesen lekapcsolódni”

Tassonyi Balázs, a Színház- és Filmművészeti Egyetem negyedéves zenés-színész osztályának hallgatója, valamint a Budapesti Operettszínház fiatal tehetsége mesél arról, hogyan merül el a színpadi karakterek felépítésének izgalmaiban. Elárulja, miként gazdagítja életét a zene és hogyan éli meg a közönséggel való kapcsolatteremtés varázsát a színpadon. Emellett betekintést nyújt régóta dédelgetett álmaiba és közelgő projektjeibe.

Tovább

Eperjes Károly: „Először nagyszínpadon a Magyar Színházban álltam, és azóta is az a lelkem vágya, hogy minél jobb színház legyen„

Eperjes Károly a magyar kulturális élet meghatározó alakja. Színpadi szerepei, rendezései és egyedi estjei révén mély hatást gyakorolt a közönségre mind itthon, mind határainkon túl. Az "Az igazat mondd, ne csak a valódit” című zenés irodalmi estje, amelyben Babits, Ady, József Attila és Pilinszky költeményei is helyet kapnak, évek óta nagy sikerrel fut. Idén a Rómeó és Júlia rendezőjeként és Verona hercegeként tér vissza a színpadra, miközben már készül a Hamlet bemutatójára, ahol rendezőként újra megmutatja, miért is tartják a magyar színház egyik legkiemelkedőbb alakjának.

Tovább

Bach Kata: „Nyitott szívvel állok hozzá minden új szerephez”

Bach Kata első színpadi tapasztalatai után rájött, hogy ez a műfaj nemcsak szórakoztató, de mély közösségi élményeket is rejt. Az évek során számos nagyszerű művész inspirálta és formálta. Törőcsik Mari emberszeretete és méltósága, valamint Börcsök Enikő nyitottsága és empátiája mindig is példaképei között voltak. A filmes és színházi világ közötti különbségek is tanulságosak voltak. Bár mindkét műfajban játszott, mégis más jelenlétet és technikát igényelnek. Az interjúban mindezek mellett szóba kerül az anyaság és a színészi karrier összeegyeztetése is.

Tovább

Kósa Ruben: „Fogjunk össze, ne hadakozzunk, hiszen egyek vagyunk”

Kósa Ruben – aki a Zalai Táncegyüttes vezetője is – és Kósa-Kemes Laura egyedülálló, Eredet c. táncjátékában, mint Hunor és Csodaszarvas mutatják meg a nézőknek, a természet erejét és különböző népi hiedelemalakokat. Az izgalmas történetet követve a közönség egy mesés erdei világba csöppen, ahol a táncok koreográfusai maguk is részt vesznek a cselekményben.

Tovább

Lökösházi Mária: „Az énekes előadó számára a dallamfestés legfontosabb eszköze a szöveg”

Lökösházi Mária szoprán énekművész életének már születése óta állandó része a zene. Ezirányú tanulmányait a Kodály Zoltán Magyar Kórusiskolában kezdte, majd magánénekesként folytatta a Szent István konzervatóriumban. Mesterdiplomáját a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen szerezte. Énekművészként rendkívül fontosnak tartja a zenei korszakok közötti átjárást, és repertoárját ennek megfelelően fejleszti, melynek eredményeként régizenét, olasz bel canto stílust, kortárs zenét és különböző stílusú dalokat is szívesen ad elő, illetve énekel. Händel Alkalmi Oratóriumának előadásában pedig a Savaria Barokk Zenekarral első ízben működik együtt.

Tovább