Könyv a vírusról - Olaszországból!
A fizikusként és íróként egyaránt elismert Paolo Giordano Olaszországban, a tömegtragédia közepén él. Kötetében tudományos szempontból vizsgálja a kialakult helyzetet, és a globális járvány kapcsán felmerülő kérdésekre keres közérthető válaszokat. Mindeközben alapvető fontosságú gondolatokat fogalmaz meg a társadalmunk és kultúránk átalakulásáról is. A könyv nagyon aktuális és igen hasznos olvasmány!
A Covid–19-járvány talán korunk legjelentősebb egészségügyi vészhelyzete. Tükrében szembesülünk azzal, milyen sokféleképpen kapcsolódunk egymáshoz, függetlenül attól, hogy hol élünk; láthatjuk világunk összetettségét, működésének társadalmi és gazdasági logikáját. Ez túlmutat a politikán, a nemzeteken, a vallási és egyéb identitásokon, a kultúrákon. Olyan erőfeszítést kíván a képzeletünktől, amilyenhez normális körülmények között nem vagyunk hozzászokva: látnunk kell, hogy megbonthatatlanul kötődünk egymáshoz, és az egyéni döntéseinkben is tekintettel kell lennünk másokra. Most egyetlen közösséget alkotunk, közösséget, amely a teljes emberiséget magában foglalja. Járvány idején a szolidaritás hiánya mindenekelőtt a képzelet hiányossága.
A fizikus végzettségű szerző higgadtan értekezik arról, hogy mi történik most a világban, erre késztetve minket, olvasókat is. Mindeközben arra int, hogy tegyünk meg mindent annak érdekében, hogy – megőrizve jelenlegi tapasztalatainkat – ez a katasztrófa ne maradjon tanulságok nélkül. A prímszámok magánya hazánkban is népszerű, Strega-díjas szerzője Olaszországban él, ahol a többi országnál is súlyosabb a helyzet. A Járvány idején ennek, és az egész bolygóra kiterjedő vésznek az eredményeképpen született.