| | |

Amerikai komédia – szving és humor a színpadon a Veres 1 Színházban

A Veres 1 Színház az új évadot egy igazán különleges újrabemutatóval indítja: modern lendülettel tér vissza Aszlányi Károly és Lőrinczy Attila szving-musicalje, az Amerikai komédia.

A darab október 25-től látható, és az ország több városába is elviszik a készítők, így Veresegyház mellett Budapesten, Szolnokon, Győrben és Miskolcon is találkozhat vele a közönség.

Egy luxushajónyi humor és zene

Az Amerikai komédia helyszíne nem más, mint a La Paz luxus-óceánjáró, amelyről minden kikötés után újabb és újabb történetek indulnak útnak. A fedélzeten különös figurák találkoznak, akik szívvel-lélekkel, zenével és rengeteg humorral keverednek egymás életébe. A darab egyik legnagyobb ereje, hogy egyszerre szólítja meg a zenés színház rajongóit és azokat, akik egy jóízű vígjátékra vágynak.

New York, 1938: a La Paz luxus-óceánjáró fedélzetén minden adott egy fergeteges történethez. A munkamániás, megkeményedett ifjú üzletasszony, Tony és a sármőr kalandor, Frank viharos találkozása indítja be az eseményeket, de hamar kiderül, hogy Monte Carlóba tartó útjuk során különös figurák egész sora szövi tovább a cselekményt. Feltűnik a degenerált pénzarisztokrata vőlegény, a zsarnoki feleség és rettegő férje, a titkár, akinek életét kétszer is egy tibeti hangtál fordítja meg, valamint Tony fékezhetetlen energiájú édesanyja, aki mindenáron fiatalabbnak akar tűnni a lányánál.

A szving és a dzsessz aranykorát megidéző dallamok Bársony Bálint zenéjével szólalnak meg, miközben a látvány és a koreográfia Vári Bertalan kreativitását dicséri. A rendezői székben pedig Peller Károly, aki külön ígéretet tett: a darab „még pörgősebb, humorosabb,  szvingesebb, még maibb köntösben” kerül színpadra.

Sztárszereposztás a fedélzeten

Janza Kata, Horváth Mónika, Simon Kornél, Siménfalvy Ágota, Falusi Mariann, Harna Péter, Bálint Ádám, Zorgel Enikő, Oláh Béla, Palotai Zoltán garantálják, hogy az előadás valóban „jutalomjáték” lesz a színészeknek és felejthetetlen élmény a nézőknek.

Az Amerikai komédia mellett szóló érvek

  • Zenei időutazás: a swing és a dzsessz vérpezsdítő korszakát idézi meg.
  • Nevetés és könnyedség: valódi vígjáték, amely a mai nézőkhöz is közel áll.
  • Látvány és mozgás: modern koreográfia, lendületes színpadi megoldások.
  • Országjáró turné: Veresegyháza mellett több nagyvárosban is látható.

Bővebb infó: https://veres1szinhaz.hu/amerikai-komedia/

Fotó: László Dorina